Szerencsére az, hogy kihasználva a gyönyörű télies időjárást, három pedagógus és tíz diák kilátogatott a bányatóra korcsolyázni, csúszkálni és többük alatt beszakadt a jég, csak a mentési gyakorlat forgatókönyvében történt meg. A négy centis jég alatti vízbe így nem a három pedagógus, hanem a Multisalva Speciális Mentési Egyesület két tagja került - természetesen speciális hőszigetelő ruhába öltözve. A forgatókönyvbeli vízbe fulladt pedagógus pedig egy speciálisan kialakított báb volt.
A gyakorlat sajnos több mint két és fél órát késett, mivel a nyíregyházi tűzoltókat előbb út közben egy vaddisznó, majd a GPS-technológia viccelte meg, így ők - valamint a nyíregyházi Vöröskereszt tagjai - mintegy 58 kilométerrel eltévesztették a célt és Bükkszoldobágyon kötöttek ki...
A holt időt kihasználva Fülöp Szabolcs és csapata előkészítette a terepet, a tűzoltóság tagjai pedig megismerkedhettek a Multisalva különleges felszereléseivel.
Végül megérkeztek a magyarországiak, innentől kezdve aztán minden ment, mint a karikacsapás. A helyi általános iskolából kivezényelt gyerekek jajveszékeltek, az „áldozatok" ismét megmártóztak a 4 Celsius-fokos vízben, a tűzoltók a felfújható csónak segítségével kimenekítették a jégben megkapaszkodó áldozatokat. A Vöröskereszt munkatársai közben meleg takarókkal igyekeztek a gyerekek megsegítésére, a pszichológus pedig gondozásba vette azt a tanulót, aki csodával határos módon menekült meg és aki sokkot kapott. Az átfázott pedagógusokat pedig a rohammentő orvosai vették át.
Miután minden élőt elláttak, a Multisalva és a Felső-Tiszavidéki Búvár- és Mentő Közhasznú Egyesület két speciálisan felszerelt búvárja a jég alá merült, hogy megtalálja és a felszínre hozza a megfulladt pedagógust jelképező bábot.
A mentést követően a résztvevők közösen kielemezték a történteket, majd mindannyian kiélvezték annak jótékony hatásait, hogy a bográcsban időközben a tea helyét a finom leves vette át.
A csütörtöki esemény tulajdonképpen felkészülés volt arra a gyakorlatra, amit februárban Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tartanak. Ez pedig egy uniós program részét képezi, amelyben a Multisalva, a Felső-Tiszavidéki Búvár- és Mentő Közhasznú Egyesület, a Csengeri Szent Flórián Tűzoltó és Vízimentő Egyesület, a szatmári és a nyíregyházi tűzoltók és a két Vörös Kereszt vesz részt. Célja pedig a jobb és hatékonyabb együttműködés elérése különböző katasztrófahelyzetekben.